Didelė finansinė paskata įsigyti elektromobilį

Finansai

Jei galvojate apie elektromobilio įsigijimą, galbūt dabar pats metas! Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė, kad nuo 2023 m. sausio 1 d. bus leidžiama atskaityti PVM perkant tiek naujus, tiek naudotus grynai elektrinius automobilius. Tai puiki žinia vairuotojams, norintiems finansiškai paskatinti ekologiškus automobilius.

Mokesčių atskaita sudaro iki 85 proc. visos elektromobilio kainos, o didžiausia leistina suma yra 4 000 eurų, jei automobilis kainuoja mažiau nei 25 000 eurų. Tai reiškia, kad pirkdami automobilį galite sutaupyti tūkstančius. Pavyzdžiui, jei iki 2023 m. sausio 1 d. įsigytumėte naują elektromobilį, kainuojantį 25 000 EUR, galėtumėte gauti 4 000 EUR atskaitą.

Be Valstybinės mokesčių inspekcijos siūlomų mokestinių lengvatų, yra ir keletas kitų finansinių lengvatų, kurias suteikia elektromobilio įsigijimas. Daugelis pardavėjų ir gamintojų siūlo papildomas nuolaidas elektromobiliams, įskaitant nulinio procento finansavimą ir mažesnius registracijos mokesčius.

Be to, elektromobiliai dažnai atleidžiami nuo kelių ir automobilių stovėjimo mokesčių, kurie ilgainiui gali susikaupti. Galiausiai, dėl efektyvaus degalų naudojimo elektromobilių savininkai paprastai išleidžia mažiau degalams nei tradicinių transporto priemonių savininkai.

Apskritai dėl finansinės naudos perkant elektromobilį jis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori būti ekologiški ir sutaupyti pinigų. Taigi, jei galvojate apie perėjimą prie elektromobilio, dabar yra puikus metas pradėti tyrinėti savo galimybes!